Kuo reikėtų pasirūpinti norint atlikti sklandų suvirinimą?

Posted on

Mokėjimas dirbti su metalu, jį apdoroti yra ne tik pravartus buityje, bet ir atveria pakankamai geras karjeros galimybes: savo amatą išmanančių šaltkalvių ir suvirintojų paklausa nemažėja, tad investuoti savo laiką darbo su metalu sugebėjimams ugdyti išties naudinga. Galiausiai, kitiems tai gali tapti tiesiog įdomiu užsiėmimu ar tiesiog papildomu pajamų šaltiniu, kai tam yra poreikis. Jeigu norite pradėti suvirinti, tačiau nesate tikri, nuo ko reikėtų pradėti ir kaip išsirinkti, pateikiame trumpą gidą.

 

Įsigykite tinkamą suvirinimo įrangą

 

Jeigu nenorite apkartinti mokymosi proceso nuo pat pradžių, teks pasirinkti įrangą, kuri atitiktų Jūsų poreikius. MIG suvirinimo aparatas dažniausiai rekomenduojamas pradedantiesiems dėl gana nesudėtingo naudojimosi ir galimybės išgauti gerą suvirinimo kokybę suvirinant daugumą plačiausiai naudojamų metalų. Trumpai apie kiekvieną suvirinimo būdą ir jam reikalingą įrangą:

  • Suvirinimas MMA elektrodais. Pats seniausias ir vis dar plačiai naudojamas suvirinimo metodas, kuriam reikalingas suvirinimo aparatas ir konkrečiam metalui skirti elektrodai. Šis būdas nėra itin greitas, siūlės išvaizda nepasižymi estetiškumu, tačiau tai yra pigiausias būdas suvirinti.
  • Suvirinimas TIG būdu vyksta apsauginėse inertinėse dujose nelydžiuoju volframo elektrodu. Dažniausiai naudojamas suvirinti aliuminį, tačiau tinka ir kitiems metalams. Šis metodas yra sudėtingiausias ir reikalauja daugiausiai kruopštumo, tačiau juo galima išgauti geriausius rezultatus.
  • MIG suvirinimas arba suvirinimas pusautomačiu. Reikalingas MIG suvirinimo aparatas, apsauginės dujos ir suvirinimo viela, kuri turi būti tokio paties metalo, kaip suvirinamojo. Šis būdas pasižymi dideliu našumu, gera siūlės kokybe, o reikiama įranga kainos atžvilgiu rikiuojasi viduryje – tarp reikalingos MMA suvirinimui ir TIG įrangos.

Prieš įsigydami įrangą gerai apgalvokite, kokiomis sąlygomis ir su kokiomis medžiagomis norėsite dirbti daugiausiai. Tai – esminiai pasirinkimo kriterijai.

 

Saugos priemonės – būtinos

 

Niekam ne paslaptis, kad suvirinimas yra pakankamai pavojingas užsiėmimas, todėl be galo svarbu užtikrinti savo saugumą darbo metu. Tam skirtos įvairios asmeninės saugos priemonės: suvirintojo skydelis arba akiniai, pirštinės, kombinezonai bei prijuostės, antbačiai bei respiratoriai. Įsigytas brangus MIG suvirinimo aparatas praras didžiąją dalį savo naudos ir efektyvumo, jeigu dirbsite be apsaugos priemonių. Atminkite, kad tik saugus darbas gali būti kokybiškas.

 

Atidžiai paruoškite patalpas

 

Jeigu suvirinimo darbus atliksite patalpoje, pasirūpinkite pakankamu jos vėdinimu, pašalinkite iš jos visus lengvai užsiliepsnojančius daiktus ir medžiagas, patikrinkite elektros instaliacijos būklę, kad išvengtumėte trumpo jungimo. Taip pat įsitikinkite, kad šalia elektros laidų nėra drėgmės, o laidai ir kabeliai yra geros būklės, nenusidėvėję.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *