7 klaidingi mitai apie kontaktinius lęšius ir jų nešiojimą

Posted on

Kontaktinius lęšius, kaip kasdienę alternatyvą akiniams, renkasi vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių nepriklausomai nuo jų gyvensenos. Nors lęšių gamybos technologijos stipriai pažengė į priekį, tačiau įvairūs įsitikinimai, atsiradę dar prieš kelioliką metų, nesitraukia iš viešosios nuomonės taip greitai, kaip norėtųsi. Paneigsime 5 dažniausiai sutinkamus mitus apie kontaktinius lęšius.

Kontaktiniai lęšiai yra sunkiai prižiūrimi

Šis teiginys yra visiškai klaidingas. Nesvarbu, kokius lęšius naudojate ar ketinate naudoti (tai gali būti tiek trumparegiams skirti, tiek astigmatiniai lęšiai), jiems nėra reikalinga ekstensyvi priežiūra. Pakanka tik prieš juos dedant ar išimant švariai nusiplauti rankas, o ilgalaikio nešiojimo lęšius įdėti į specialų konteinerį su lęšių skysčiu ir palikti nakčiai. Vienadieniai lęšiai nereikalauja jokios priežiūros.

Lęšiai gali sukelti akių problemas

Tai yra teisinga tik iš dalies: nešiojami nesilaikant gydytojo nurodytų instrukcijų, lęšiai gali sukelti dirginimą ar akių infekciją. Jeigu lęšius tinkamai prižiūrėsite, laiku keisite ir valysite, turėtumėte išvengti bet kokių potencialių problemų bei akių ligų.

Nešioti lęšius – nepatogu

Netiesa. Kaip ir kiekvienam naujam dalykui, kontaktiniams lęšiams gali reikėti suteikti šiek tiek laiko pripratimui. Praėjus adaptacijos periodui, turėtumėte visiškai nejausti, jog nešiojate lęšius (žinoma, išskyrus atvejus, kai patrinsite akis).

Lęšiai netinkami regos sutrikimų korekcijai

Taip tikrai nėra. Astigmatiniai lęšiai padeda tiems, kurie mato susiliejusį, neryškų vaizdą, trumparegystei ir toliaregystei skirti kontaktiniai lęšiai atitinkamai padeda patogiai gyventi šiuos regos sutrikimus turintiems žmonėms. Šis mitas glaudžiai siejasi su įsitikinimu, jog tik akiniai gali būti efektyvi trumpalaikė regos korekcijos priemonė.

Kontaktiniai lęšiai gali atsidurti už akies

Tai yra paprasčiausiai neįmanoma, nes plona membrana, pavadinta konjunktyva, dengia akis ir susijungia su akių vokais. Dėl to, kad lęšiai neatsidurs už akies, galite būti visiškai ramūs.

Lęšių astigmatikams nėra

Vėlgi – klaidinga informacija. Kurį laiką šio regos sutrikimo savininkai negalėjo džiaugtis lęšių teikiamais privalumais, tačiau šiandien astigmatiniai lęšiai yra lengvai prieinami ir okulistai juos skiria savo pacientams.

Lęšiai gali lengvai iškristi

Kadaise, kuomet lęšiai būdavo gerokai kietesni, tikimybė pamest lęšį aktyvios veiklos metu buvo nemaža. Šiuolaikiniai lęšiai – ypač minkšti, todėl puikiai priglunda prie akies formos ir šansai juos pamesti tėra visiškai minimalūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *