Akumuliatorių ABC: dažniausiai pasitaikančios eksploatacijos klaidos

Posted on

Moderniose transporto priemonėse svarbių detalių ir komponentų yra išties daug: vieni jų yra labiau matomi ir pasiekiami, o kiti tarsi atlieka mums nematomą, tačiau būtiną darbą. Akumuliatorius – būtinas automobilio veikimui ir be jo nepavyktų net pajudėti iš vietos. Kaip bebūtų, nemažai vairuotojų neskiria pakankamai dėmesio ir atidumo rinkdamiesi ir eksploatuodami šį komponentą. Kad išvengtumėte nemalonių problemų ir netektų į darbą važiuoti troleibusu, išskirsime dažniausiai vairuotojų daromas klaidas prižiūrint akumuliatorius.

 

Važinėjama trumpus atstumus

 

Esmė paprasta: akumuliatoriai nespėja pasikrauti, jeigu važinėjate labai trumpus atstumus. Deja, ne visi vairuotojai tai žino ar nori prisiminti. Jeigu dažnai važinėjate trumpiau nei 20-30 minučių, generatorius nespėja pakankamai įkrauti akumuliatoriaus ir jo įkrovos lygis tolygiai mažėja. Tokiu atveju nenustebkite, jei ryte kils sunkumų, norint užvesti automobilį. Šios klaidos tikrai vertėtų nedaryti.

 

Vienu metu įjungiama per daug elektroninių prietaisų

 

Ne paslaptis, kad akumuliatorių gali greičiau iškrauti elektroniniai prietaisai: galingi grotuvai, prietaisų krovikliai, vienu metu įjungti kiti prietaisai, naudojantys elektros energiją. Jeigu planuojate įsigyti galingą aparatūrą, visuomet pagalvokite ir apie didesnės talpos akumuliatorių, kad jo greitai neiškrautumėte. Galingesni akumuliatoriai neabejotinai labiau pravers tiems, kurie mėgsta naudotis visais elektroniniais transporto priemonių ekscesais.

 

Akumuliatoriaus perkrovimas

 

Laikyti akumuliatorių nepakankamai pakrautą nėra gerai, nes tai gali neigiamai atsiliepti jo ilgaamžiškumui, tačiau jeigu jį perkraunate, tai taip pat yra blogai. Laiku neišjungę kroviklio galite smarkiai pakenkti akumuliatoriaus būklei. Jeigu neturite kroviklio, kuris automatiškai reguliuoja krovimo procesą ir išsijungia, kai krovimas būna baigtas, tuomet reikia atidžiai stebėti krovimą. Perkrovimas gali padidinti vandens suvartojimą, o krovimo metu smarkiai padidėjusi temperatūra taip pat gali pakenkti.

 

Nepakankama akumuliatoriaus įkrova

 

Kaip jau minėjome, šį komponentą reikia tinkamai įkrauti, kad ryte nesusidurtumėte su netikėtomis problemomis. Todėl reikia važiuoti ne mažiau 20-30 minučių arba, jei neturite tokios galimybės, naudoti kroviklį. Akumuliatoriai dažniausiai puikiai veikia apie keletą metų, tačiau tai gali ženkliai pasikeisti, jei akumuliatorius nuolat bus nepakankamai įkrautas. Taip pat nepamirškite, kad akumuliatorius nenaudojamas per kurį laiką išsikraus, todėl, jei žinote, kad kurį laiką nesinaudosite transporto priemone, pilnai įkraukite akumuliatorių.

Tikimės, kad šių klaidų ateityje išvengsite ir pasirūpinsite tinkama akumuliatoriaus priežiūra. Tai leis džiaugtis šiuo komponentu ilgiau ir išvengti problemų tiek kelyje, tiek rytais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *