Dažniausiai pasitaikantys sunkvežimių gedimai – kaip jų išvengti

Posted on

Krovinių, prekių gabenimas sunkvežimiais – kiekvienos įmonės, užsiimančios prekių pardavimu kasdienybė. Norėdami užtikrinti prekių ir paslaugų pristatymą laiku, sunkvežimių vairuotojams svarbu pasirūpinti nepriekaištinga transporto priemonių būkle. Tam būtina nuolatinė transporto priemonių apžiūra. Dažniausiai tuo rūpinasi sunkvežimių servisas, kuriame atliekami įvairūs sunkiosios technikos remonto darbai. Pasak sunkiojo transporto technikos specialistų, dažniausiai pasikartojantys gedimai yra gana paprasti, tačiau darantys didelę įtaką ne tik transporto priemonių valdymui, tačiau ir žmonių bei vairuotojų saugumui. Kaip išvengti šių gedimų?

 4 pagrindiniai gedimai

Štai keletas dažniausiai pasitaikančių sunkvežimių gedimų:

  • Pažeistos ar susidėvėjusios padangos
  • Elektros ir elektronikos prietaisų trikdžiai
  • Variklių gedimas
  • Stabdžių defektai

Dėl šių gedimų ar netinkamo, per retai atliekamo techninio aptarnavimo, gali nukentėti gabenamas krovinys, transporto priemonė ar net kiti eismo dalyviai.

Todėl įmonei ir pačiam transporto priemonės vairuotojui itin svarbu suprasti, kad sunkvežimių servisas ir jame atliekama transporto priemonių diagnostika gali padėti išvengti skaudžių, nuostolius įmonei nešančių pasekmių.  Tai reikėtų daryti pakankamai dažnai, net pajutus, kad esama keletas trikdžių vairuojant.

Daugiau apie sunkiojo transporto techninę priežiūrą ir remontą galite sužinoti paspaudę čia: https://www.salvis.lt/sunkvezimiu-servisas

Išvenkite jų

Be nuolatinės techninės transporto priemonių apžiūros, gedimų galima išvengti ir kitais būdais. Štai keletas jų:

  • Vadovautis gamintojo nustatytais transporto priemonių dalių eksploatavimo nurodymais. Detales, kitas transporto priemonių dalis naudoti tik nustatytą laiką. Jeigu šis laikas yra viršijamas, didėja tikimybė susidurti su rimtesniais techniniais sunkvežimių gedimais.
  • Neviršyti nustatytų krovininio svorio apribojimų. Vežti tokį krovinį ar krovinius, kurių svoris neviršytų nustatyto. Viršydami krovinio svorio galite pažeisti itin svarbius transporto priemonės prietaisus.
  • Įvertinti transporto priemones technines galimybes. Važiuoti ir krovinį vežti atsižvelgiant į transporto priemonės technines galimybės, oro sąlygas ir kita.

Minėtųjų gedimų išvengti ir išlaikyti gerą transporto priemonių techninę būklę galima ne tik nuolat atliekant transporto priemonių apžiūrą ir ieškant, kur yra artimiausias sunkvežimių servisas, tačiau ir atsižvelgiant į kitus veiksnius, darančius įtaką transporto techninei būklei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *