Dažniausios akių sutrikimų priežastys ir jų sprendimo būdai

Posted on

Sveika rega yra būtina kiekvienam iš mūsų. Kaip bebūtų, akims kasdien tenka didžiulis stresas: joms tenka valandų valandas stebeilyti į kompiuterio ekraną, stebėti, kas vyksta gatvėje ar aplink. Dėl tam tikrų priežasčių akis gali pradėti dirginti įvairūs elementai, kurie sukelia skirtingo pobūdžio diskomfortą. Šis diskomfortas gali tapti ir rimtesnių problemų priežastimi, jeigu joms nebus skirta pakankamai priežiūros. Apžvelgsime dažniausias akių sutrikimų priežastis ir pateiksime patarimų, kaip jų atsikratyti.

 

Aplinkos poveikis

 

Sausas akis dažniausiai indikuoja į „degimą“ panašus pojūtis. Jį efektyviai pašalinti gali drėkinantys lašai akims, kuriuos patogu įsigyti iš Gerilesiai.lt. Akių išsausėjimą sukelia didelis karštis, vėjas ar tiesiogiai į veidą pučiantis oro kondicionierius, nuolatinis darbas su kompiuteriu ar pastovus žiūrėjimas į ekranus.

 

Alerginės reakcijos

 

Šiltajam metų sezonui prasidėjus sugrįžta ir įvairių alergijų simptomai: paraudę, niežinčios, paburkę ar ašarojančios akys. Dažniausiai tai lydi ir čiaudulys, kosulys bei kiti įkyrūs simptomai. Jeigu tiksliai žinote, kokias alergijas turite, tiesiog vartokite vaistus nuo alergijos, naudokite ramunėlių ar šaldančius kompresus akims nuraminti.

 

Kontaktiniai lęšiai

 

Ši regos korekcijos priemonė taip pat gali tapti viena iš akių problemų priežasčių. Tiesa, tai sukelia ne patys lęšiai, bet prasta jų priežiūra ir higienos trūkumas. Gerilesiai.lt galite užsisakyti ne tik kontaktinius lęšius, bet ir priežiūros skystį. Lašai akims padės tuo atveju, jeigu akys nuo lęšių tampa sausos. Atminkite, kad lęšius reikia mirkyti specialiame tirpale, laikytis jų naudojimo intervalų, neliestų jų nešvariomis rankomis. Be to, jų griežtai negalima naudoti tuomet, kai akys yra jau paraudusios, o, jei nešiojant lęšius atsirado infekcija, tuos lęšius reikėtų išmesti ir įsigyti naujus.

 

Į akis patekę svetimkūniai

 

Tai gali būti įvairūs smulkūs objektai: smėlis, purvas, dulkės, pjuvenų dulkės ir panašiai. Tokiu atveju akys gali pradėti ašaroti, tapti jautrios šviesai ir panašiai. Jei turite galimybę, mėginkite juos iš akių pašalinti plaunant vandeniu – nelieskite akies ir nemėginkite patys pašalinti svetimkūnio. Jeigu išplauti nepavyksta, laikykite akį užmerktą kiek įmanoma ilgiau ir nedelsdami vykite pas akių gydytoją.

Lašai akims – puiki priemonė išlaikyti akis sveikas. Užsukite į Gerilesiai.lt ir išsirinkite tinkamus lašus, kurie padės išvengti akių problemų ir leis džiaugtis puikia rega.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *