Dėl ko genda transporto priemonių turbinos

Posted on

Turbokompresorius, dar vadinamas turbina, yra sumanus prietaisas, skirtas padidinti variklio galią. Siekiant sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį, dabar daugelis gamintojų naudoja turbinas išgauti tokią pačią galią, kaip ir didesniuose, itin galinguose automobiliuose, tuo pačiu leisdami vairuotojams mėgautis finansine ir aplinkosaugine nauda, kurią teikia mažesnis variklis. Nors jos pagamintos, kad tarnautų taip ilgai, kaip ir transporto priemonė, ilgainiui jos sugenda, nusidėvi, o tada tampa būtinas turbinų remontas. Dėl ko taip nutinka, skaitykite žemiau.

 

Variklio alyva/nepakankamas sutepimas

 

Variklio alyva yra itin svarbi automobiliui. Ji skirta sutepti pagrindinėms judančioms dalims, apsaugoti jas nuo korozijos ir atvėsinti darbo metu. Kalbant apie turbiną, jai reikia nuolatinio švaraus, kokybiško alyvos tiekimo. Jos trūkumas, netinkama rūšis arba prasta kokybė gali baigtis variklyje susikaupusiais teršalais, o tai sukelti abrazyvinį pažeidimą turbinos viduje. Itin svarbu, kad variklio alyva, jos filtras būtų keičiami gamintojo rekomenduojamais intervalais.

 

Pažeisti sandarikliai

 

Jei sandarikliai tarp turbinos ir variklio nusidėvi, įtrunka, alyva nuteka į išmetimo sistemą. Dėl to turbina turi papildomai dirbti, kad padidintų oro slėgį. Tai gali atsitikti dėl dažno greičio viršijimo ir tai galiausiai sumažina šio mechanizmo efektyvumą. Atsiradus šiems pažeidimams, rekomenduojamas turbinų remontas.

 

Pašaliniai daiktai

 

Ši dalis sudaryta iš dviejų pagrindinių komponentų: kompresoriaus priekyje ir turbinos gale. Kartais į turbiną patenka pašaliniai objektai, tokie kaip dulkių dalelės, nešvarumai, lapai, maži akmenys. Jei jie patenka į kompresoriaus korpusą, tai atsitinka per oro filtrą. O jei žala padaroma turbinai, problema dažniausiai kyla iš paties variklio.

 

Šiems daiktams gadinant kompresoriaus ratus ar turbinos mentes sumažėja turbinos efektyvumas. To išvengiama, jei oro filtras reguliariai prižiūrimas, keičiamas. Taip pat reikia patikrinti, ar turbinoje nėra šiukšlių.

 

Nusidėvėjimas

 

Jos tarnauja tiek, kiek pati transporto priemonė, tačiau laikui bėgant ir jos gali nusidėvėti. Tai priklauso nuo to, kaip dažnai važiuojama automobiliu ir originalios turbinos konstrukcijos kokybės.

 

Tam, kad transporto priemonės turbinų remontas netaptų dažnu dalyku, rekomenduojama atitinkamai prižiūrėti šį mechanizmą. Jam sugedus, automobiliu važiuoti vis dar galima, tačiau tada tik didėja rizika sugesti varikliui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *