Grožis turi daug veidų

Posted on

Grožis – viena amžinųjų temų, kurią aptariant niekuomet nebus padėtas taškas. Vis dėlto diskutuoti – tikrai verta ir prasminga. Grožį kiekvienas suvokiame skirtingai, ir jį nulemia daugybė niuansų. Tačiau diskusijų metu galima aptarti, kur peržengiamos ribos. Viena labiausiai kontraversiškai vertinamų procedūrų – ausų korekcija. Visgi kalbėtis galima ir ne tik apie ją.

Grožis slypi stebėtojo akyse

 

Esmė ta, kad grožis visuomet yra subjektyvus, net jei kalbame apie specifinei visuomenei priimtinas normas. Juk Afrikos gentys grožiu laiko deformuotas nosis, lūpas, netgi nukarusias krūtis, o pas mus tai atrodo tiesiog nepadoru ir nepriimtina. Tad svarbiausia – suprasti, kas yra gražu asmeniškai. Jei tai skiriasi nuo visuomenės įsitikinimų, nieko tokio: visi turime vienodą teisę į pomėgius ir nuomonę.

 

Kodėl įvairios procedūros – gerai?

 

Akivaizdu, kad ne visus mus gamta apdovanojo geriausiais genais. Kartais neatitinkame net ne visuomenės, o savo pačių grožio lūkesčių. Tokiais atvejais bet kuri procedūra, tiek ausų korekcija, tiek vokų patempimas ar krūtų didinimas turėtų būti tiek pat priimtinos, vertos apgalvojimo, kaip ir koks dantų implantavimas, nes jos:

 

  • Didina pasitikėjimą savimi. Kartais negalime be gailesčio žiūrėti į veidrodį. Nesame verti tokios bausmės – turime pasitikėti savimi, drąsiai mėgautis išvaizda, nejausti kompleksų.
  • Gerina savijautą. Kai kurios procedūros, kaip ir minėti dantų implantai, tiesiog užtikrina komfortą, netgi įvairių kūno dalių funkcionalumą. Pagalvokime kad ir apie pernelyg dideles krūtis, kurios kelia nugaros skausmą, gulint slegia organus.

 

Tad nereikia manyti, kad grožio procedūros tėra akla užgaida, atliekama neįvertinus galimybės tiesiog pakeisti požiūrį į savo kūną, atsikratyti psichologinių kompleksų.

 

Ką visgi derėtų įvertinti?

 

Kartais tokie pokyčiai kaip ausų korekcija tiesiog atveria naujas galimybes, leidžia labiau mėgautis gyvenimu. Vis dėlto esama ir tokių paslaugų, kurios tiesiog nėra būtinos. Puikus pavyzdys – paauglės, kurios dar net nesulaukusios pilnametystės, kai galutinai susiformuoja kūnas, puola darytis įvairias plastines operacijas. Šiuo atveju tikrai verta kritiškai įvertinti savo poreikius ir net galimybes. Tam, kad rezultatas tikrai džiugintų, privalome jo siekti sąmoningai, įdėję pastangų, o ne tikėdamiesi akimirksniu pakeisti gyvenimą ir tapti karaliais.

 

Jei esate tikri, kad kūnas neatitinka jūsų grožio standartų, formuotų ne per dieną, o per ilgus metus, tuomet drąsiai imkitės pokyčių – ar tatuiruotės, ar blauzdų didinimo. Svarbiausia – žinoti, kad požiūris nesikeis ir kreiptis į patikimus specialistus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *