Ką reikėtų žinoti apie automobilių turbokompresorius?

Posted on

Šiais laikais turbokompresoriai, arba kitaip vadinami turbinomis, yra itin dažnai naudojami kaip automobilių sudedamoji dalis. Daugeliui žinoma, kad įvykus gedimui, turbinų remontas gali atsieiti nemenką sumą pinigų – tai neretai atbaido norą įsigyti automobilį, kuriame įmontuota turbina, tačiau ne visi žino, kad tinkamai prižiūrima tokia transporto priemonės gali tarnauti labai ilgai.

Turbinos veikimo principas

Visų pirma, reikėtų žinoti, kaip atrodo pati turbina – paprastai tariant, ji kiek primena sraigę.  Pagrindinės turbokompresoriaus sudedamosios dalys yra turbina ir kompresorius.

 

Turbinos paskirtis automobilyje yra padidinti variklio galingumą – tai pasiekiama suteikiant jam daugiau oro, o tai leidžia sudeginti didesnį kuro kiekį.

 

Kaip prižiūrėti turbokompresorių?

 

Savaime suprantama, kad turbinos genda kaip ir visos automobilio dalys – deja, tokie dalykai dažniausiai nėra amžini. Yra galimybių išvengti dažnų išlaidų, kadangi turbinų remontas kainuoja nemažai pinigų. Jei norite tinkamai prižiūrėti savo automobilio turbokompresorių, atsižvelkite į šiuos aspektus:

  • reguliariai keiskite oro filtrą;
  • tikrinkite variklio alvyos lygį;
  • tinkamai prižiūrėkite turbokompresorių.

 

Kalbant apie deramą turbinų priežiūrą – turėkite omenyje, kad kartais variklį reikia „apšildyti“ – ypač jei mėgstate ramų vairavimą. Jei variklis reguliariai nebus apšildomas, tai gali gerokai pakenkti turbinai – suodžiai ir kiti svetimkūniai neišmetami į išorę, todėl lieka viduje, ilgainiui nusėda ant sienelių.

 

Kas įspėja apie gedimą?

 

Vienas iš požymių, kad su turbina ne viskas gerai – kylant į kalną ar važiuojant dideliu greičiu sumažėja traukos galia. Užgesinus variklį strigimas dingsta, po to vėl galima ramiai važiuoti, tačiau tai vienas pirmųjų indikatorių, kad reikalingas turbinų remontas.

 

Kiti svarbūs aspektai, kurie gali signalizuoti apie turbokompresoriaus gedimą – padidėjęs variklio alyvos sunaudojimas, besisunkiantys pro turbiną tepalai, neįprasti garsai, sumažėjusi variklio galia.

 

Pastaruoju metu į automobilius montuoti turbokompresorius tampa vis populiariau. To priežastis ne tik ta, kad siekiama didinti variklio galingumą – automobilyje įmontuota turbina padeda tausoti gamtą ir mažinti taršos lygį, kas šiais laikais yra itin svarbu. Nors remontas gali kainuoti daug, jo dažnai tikrai neprireiks, jei atsižvelgsite į esminius dalykus, kurių reikia, kad turbokompresorius ilgiau išliktų kokybiškas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *