Kaip išsirinkti tinkamą čiužinį

Posted on

Miegas – labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime. Turime užtikrinti, kad tą trečdalį gyvenimo, kurį praleidžiame miegodami, nugyventume patogiai ir komfortiškai. Nepailsėjęs ir pavargęs žmogus nebus pajėgus produktyviai leisti laiką ir sunkiai dirbti. Kur dar laisvalaikis, kurį poilsiaudami praleidžiame lovoje prie televizoriaus ar kompiuterio… Čiužiniai gali atrodyti kaip itin paini kategorija, bet tam, kad gerai pailsėtume, turime žinoti, koks mums reikalingas.

Kietas ar minkštas?

 

Nors dažnai galvojama, kad geras čiužinys būtinai turi būti kietas, tai ne visuomet yra pagrindinis kriterijus. Svarbiausia yra tai, kaip jis prisitaiko prie jūsų kūno – kiekvienas esame skirtingo ūgio, svorio, turime skirtingus poreikius. Nuo to priklauso, ar mums reikalingas kietesnis, ar vidutinio kietumo, ar minkštas čiužinys.

 

Kaip taisyklingai prižiūrėti?

 

Čiužinius reikia vartyti, kadangi laikas nuo laiko jie turi atgauti savo pirminę formą. Taip bus užtikrintas geresnis efektas, o jūs geriau pailsėsite. Taip pat svarbu žinoti, kad čiužiniai ilgiau tarnauja laikomi ant lovos grotelių, o ne plokštės. Šitaip jie vėdinasi, tai užtikrina ilgaamžiškumą. Įprastai jie tinkami naudoti apie 10 metų, tačiau tai priklauso nuo tokių aspektų kaip aplinkos poveikis bei priežiūros kokybė.

 

Kokios problemos gali kilti išsirinkus netinkamą čiužinį?

 

Jei čiužinys jums netinka – galite jausti skausmą nugaros srityje. Tikėtina, kad skaudės juosmenį, gali pradėti tirpti galūnės. Atsikėlę nesijausite žvalūs, miego kokybė bus prastesnė. Renkantis čiužinį svarbu su konsultantu aptarti savo lūkesčius ar nusiskundimus – tokiu būdu galėsite išsirinkti jums tinkamiausią variantą. Norėdami atsinaujinti ir rinkdamiesi naują lovą – derinkite prie jos atitinkamą čiužinį pagal savybes.

 

Kaip nesuklysti renkantis?

 

Viena didžiausių klaidų – aklas pasitikėjimas kitų pagyromis ar peikimais. „Stebuklingomis“ savybėmis pasižymi retas, o kokybiški čiužiniai, visų pirma, turi atitikti jūsų poreikius. Kitu atveju, greičiausiai, liksite nusivylęs ir nusiminęs.

 

Užtikrinti kokybišką miegą ir poilsį yra svarbu kiekvienam žmogui, o tai padaryti padeda tinkamas čiužinys. Miegodamas žmogus praleidžia tikrai nemažą dalį savo gyvenimo, todėl tą laiką, per kurį turime atgauti jėgas ir pasikrauti energijos naujai dienai, reikia išnaudoti tikslingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *