Kas geriau: plisuotos žaliuzės ar roletai stogo langams?

Posted on

Asmenims, kurių kambariuose yra stoglangiai, gali būti sunku parinkti tinkamus uždengimus. Juk ir ne visi langų uždengimai tinka: užuolaidų nekabinsi. Todėl reikia sąmoningai pasirinkti geriausius uždengimus: tai gali būti plisuotos žaliuzės, specialūs roletai stogo langams.

Dėl šių langų kitokios padėties, gali būti sudėtinga rasti tinkamus uždengimus, kurie laikytųsi ir patogiai veiktų. O neuždengto lango, nors tai gali atrodyti patrauklu, palikti nepatariama, ypač jei tai miegamasis kambarys. Nors naktį galėsite netrukdomai žavėtis žvaigždėmis, ryte jus pažadins kylantys saulės spinduliai. Todėl jei tai yra miegamasis kambarys, rekomenduojama pasirinkti tamsesnes medžiagas. Jei norite langų uždengimo, kuris būtų lengvai reguliuojamas, tuomet rinkitės plisuotas žaliuzes.

Pastarasis langų uždengimas labai tinka tiems, kurie nori kambariui suteikti kiek romantiškumo. Nedidelės žaliuzių klostės bei parinktos spalvos suteikia jūsų norimam kambariui lengvesnę atmosferą. Plisuotos žaliuzės primena roletus, tačiau jų geriausia savybė yra ta, kad gali uždengti bet kokią dalį lango: apačią, viršų ar vidurį. Tai patogu norint įleisti į kambarį šviesos, tačiau uždengti spiginančią saulę.

Kitas pasirinkimas yra specialūs roletai stogo langams. Kaip ir plisuotos žaliuzės, jie yra valdomi rankenėle. Tačiau jie yra lygesni (neturi klosčių), galima valdyti tik vienu būdu (juos nuleisti ar pakelti, tačiau negalima uždengti tik vidurio ar tik apačios). Roletai gali turėti ir skirtingų spalvų mechanizmus, tad galėsite priderinti prie kambario sienų. Šie langų uždengimai gali būti kelių tipų: fiksuojami kabliukais arba specialiomis kreipiančiosiomis. Pastarasis mechanizmas yra daug patogesnis, nes lengviau galima sustabdyti roletą norimoje padėtyje.

Roletai stogo langams puikiai tinka ir darbo aplinkose, nes galima pasirinkti tokius variantus, kurie leidžia sklisti šviesai, tačiau sumažina saulės neigiamą poveikį ekranams: jie neatspindi saulės spindulių, tad galima matyti vaizdą. Pasirūpinus tokiais uždengimais galima sumažinti dirbtinio apšvietimo poreikį ir geriau išlaikyti darbingumą. Plisuotos žaliuzės to ne itin gali padaryti, nebent pasirenkamas itin šviesus audinys.

Kiekvienam kambariui aktualu pasirinkti geriausiai tinkančius langų uždengimus. Turintiems stogo langus, patartina rinktis arba plisuotas žaliuzes, arba roletus. Šiuos uždengimus rinkitės priklausomai pagal kambario paskirtis: jei tai darbo kambarys ar miegamasis, pravarčiau bus montuoti roletus. Jei tai tiesiog laisvalaikio kambarys, kuriam norite suteikti svajingumo, tuomet rinkitės plisuotas žaliuzes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *