Lova turi būti ne tik estetiška, bet ir patogi

Posted on

Lovos pasirinkimą lemia norimas kambario interjeras. Prekę pasirenkame pagal jos patrauklumą, kokybę ar viziją. Tačiau dažnai pamirštame, jog ne tik grožis yra numeris vienas. Patogumas – svarbiausias kriterijus. Atrodo, jog išsirinkta lova bus tinkama bet kokiam čiužiniui. Deja, taip galvodami galime „prašauti“.

Čiužiniai lovoms

Yra keli kriterijai, kurie svarbūs renkantis čiužinį lovai arba atvirkščiai lovą čiužiniui. Nesvarbu, kurį pirksite (o gal ir vienu metu abu), svarbu jog atsižvelgtumėte į šiuos išvardintus aspektus:

  • dydis,
  • lovos pagrindas,
  • čiužinio spalva.

Čiužiniai lovoms skiriasi matmenimis. Plotis priklauso nuo to, ar miegate vienas ar dviese, ilgis – nuo ūgio (ilgis turėtų būti 20 cm didesnis už jūsų ūgį). Prieš perkant svarbu išsimatuoti. Medinės grotelės yra geriausias lovos pagrindas dėl oro cirkuliacijos. Taip užkertamas kelias drėgmės ir nešvarumų kaupimuisi. Čiužinio spalvą reiktų derinti prie kambario interjero. Apie šiuos ir kitus kriterijus daugiau galite paskaityti paspaudę nuorodą.

Atrodo, jog išvardinti kriterijai yra visiems gerai žinomi, tačiau perkant galima pasiklysti įvairovėje ir tiesiog pamiršti, kas yra svarbiausia.

Čiužinio sudėtis

Kai kurie čiužiniai sukuria atramą, kuri prisitaiko prie kūno išlinkių. Bet, tai priklauso nuo sudėties, pavyzdžiui: poliuretaniniai čiužiniai. Tačiau, ši čiužinio sudedamoji dalis gali sukurti skirtingas atramas. Tokiu atveju, svarbiausia atkreipti dėmesį į gaminio tipą ir aprašytas technines savybes.

Prieš perkant reikia išmėginti

Čiužinį prieš perkant reikia išmėginti, taip kaip drabužius – „pasimatuoti“. Nepakanta tik paspausti pirštais paviršiaus. Jei yra galimybė atsigulti savo mėgstamom pozom, pasivartyti. Nebūtinai turite „griebti“ patį pirmą, išmėginkite, kad ir kokius 5.

Visko gali būti, kad tiks daugiau nei vienas. Tokiu atveju padės pliusų/minusų sąrašas. Minusai gali būti: kaina, sudėtis, nekomfortiškas, per didelis ir t.t. Žinoma, neigiama pusė gali tapti teigiama.

Vienas didžiausias pliusas – potyriai atsigulus. Kiekvienos pozos išmėginimas tik palengvins apsisprendimą. O jeigu vis tiek nežinote, pagalvokite, kokia pozicija jums labiausiai patinka miegoti: jeigu ant nugaros, pilvo rekomenduojamas kietas čiužinys, jeigu ant šono – minkštesnis. Kiekvienas esame individualus, todėl ir kūno judesiai, padėtis skiriasi.

Taigi, čiužiniai lovoms yra vienas svarbiausių aspektų jūsų miego kokybei, todėl geriausia renkantis vadovautis patarimais bei žinoma – klausyti savo kūno kalbos. Ne tik estetinis grožis sukuria malonų jausmą, bet ir geras miegas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *