Mitai, kliudantys verslui augti

Posted on

Išlaikyti verslą – ne juokai. Tai užduotis, kuriai reikalingos ir žinios, ir patirtis, ir tiesiog nuovokumas. Šiuo atžvilgiu ypatingai svarbu nepagrįsti savo veiksmų įvairiais mitais. Nuo įsitikinimo, kad dokumentų valdymas nebūtinas, iki manymo, kad darbuotojai nesvarbūs – padedami „Sekasoft“ ekspertų, aptarsime esminius, lemiančius ypač dideles klaidas ir nesėkmes.

 

Koks skirtumas, kas dirba?

 

Atrodytų, įmonė užsiima primityvia, bet būtina veikla, tokia kaip patalpų valymas. Kas čia tokio – tereikia prasieiti su dulkių šluoste, kaip namie pašveisti klozetą ir perbraukti per grindis drėgnu skuduru. Bet ar tikrai? Jei sukatės šioje srityje, tikriausiai jau įsitikinote, kad tokį darbą gali dirbti toli gražu ne kiekvienas.

 

Bet kokiam darbui būtina atsakomybės pojūtis, sąžiningumas. Be šių savybių verslas tiesiog žlugs. Tad kad ir ko ieškotumėte, reikia rasti tokius specialistus, kurie pasižymėtų geromis asmeninėmis savybėmis. Kuo jos geriau atitiks pačios įmonės vertybes, tuo labiau džiaugsitės darbo rezultatais.

 

Dokumentai – tik institucijų rūpestis

 

Kaip pastebi „Sekasoft“ komanda, nemaža dalis verslininkų tebemano, kad dokumentų valdymas reikalingas tik tiek, kiek jis padeda pateikti informaciją svarbiausioms institucijoms. Jie ir to nedarytų, jei negrėstų baudos. Tokio įsitikinimo žala matoma kasdien – ir darbuotojų veiduose, ir finansinėse ataskaitose.

 

Jei dokumentai valdomi aplaidžiai, neverta tikėtis gerų rezultatų. Juk galiausiai reikiamų duomenų paieška užtrunka begales laiko, jie dažnai pasimeta, tad reikia dirbti dar daugiau. Ką jau kalbėti apie švaistomas popieriaus šūsnis ir besisukančias kilovatvalandes.

 

Įstatymai – tam, kad būtų ką apeiti

 

Panašiai, kaip ir nesutvarkyti dokumentai, apleisti finansai gali sukelti neįtikėtinai didelę žalą. Tai paprasčiausiai nesaugu. Lygiai taip pat ir su įstatymų nesilaikymu: taip, dalis jų išties paini, klaidi ir nesuprantama. Visgi bet kokių dokumentų valdymas pagal įstatymus yra esminis dalykas, jei norite nesibaiminti audito, bausmių, grėsmių ir taip toliau. Beje, su „Sekasoft“ sprendimais tai itin patogu. Spręsti kiekvienam, visgi ar norisi rizikuoti visu savo turtu ir pačiu verslu?

 

Mitai – tai tarsi piktžolės, kurias būtina rauti su šaknimis. Visada pasikliaukite skaičiais ir faktais, kitaip net nesuprasite, kad apsikvailinote. Nebijokite kreiptis pagalbos ir priimti šiuolaikiškus sprendimus: juk kitaip nejudėsite į priekį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *