Namo statyba: lemta kiekvienam ar nelabai?

Posted on

Būdami maži mes svajojame kaip patys susikursime sbajonių namą. Vieni galvoja, kad dėlios jį iš plytų, kiti – iš rąstų. Kiekvienas savaip, tačiau šios svajonės nemiršta. Ir kai kurie jas bando įgyvendinti. Visgi, namo statyba – ne menkas reikalas. reikia ir nemažos komandos, ir laiko, ir finansų. Galų gale, kartais pradedama galvoti, kad ne visi tą namą gali pasistatyti.

 

Į ką tenka investuoti?

 

Iš pradžių, kol esame maži, atrodo, kad namą pasistatyti visai nesudėtinga. Tereikia prisikirsti daug medžių (juk jų pilni miškai) arba įsigyti plytų ir užsimaišyti cemento. Na arba betono. Tačiau tuo metu dar nepagalvojame, kad bus reikalinga ir betono maišyklė, ir betono siurblys ir dar galybė visokiausių prietaisų.

 

Investuoti tenka ne tik į statybines priemones, bet ir visą įrangą. Nors nemažai žmonių šiandien tikisi pasistatyti amerikietiško tipo būstus, iš didelio krovininio konteinerio (ar dviejų). Visgi, gyvenant Lietuvoje toks variantas nėra labai geras. Taip, galbūt galima juos pilnai sandarizuoti, tačiau namą reikia įkasti į žemę, pakloti pamatus, kad jis būtų kuo stabilesnis. Net ir paprastas medinis namas neišsilaikys tiek ilgai, kiek daugeliui atrodo. Investuoti reikia finansų, reikia laiko, reikia energijos.

 

Visi kiti teisiniai dalykai

 

Kalbant apie kitus namo statybos aspektus, aišku, smagu pasigirti, kad pats pasistatei namą. Juk sakoma, kad gyvenimas prasmingas tik tuomet, kai pastatai namą, užaugini sūnų ir pasodini medį. Tačiau namo statybai reikalingas ne tik betono siurblys, bet ir galybė įvairiausio biurokratinio popierizmo, kuris, oi, kaip vargina. Ir laiko sugaištama.

 

Pirmiausia reikia turėti sklypą. Nuosavo namo vidury laisvos pievos nepastatysite net prie geriausių norų. Reikės ir įsigyti sklypą, ir dar gerai pasigilinti, ar ta žemė nėra komercinės paskirties. O jei taip, tai dar ir teisiškai pakeisti jos paskirtį.

 

Žodžiu, kol esame maži, viskas atrodo labai lengva, tačiau su laiku gyvenimas tikrai ne lengvėja. Norite pasistatyti namą? Turite žemės? Šaunu! Tačiau pasiruoškite ilgai truksiančiam darbui. Namas nepasistatys per mėnesį. O išlaidos gali viršyti tiek, kad paskolą teks mokėti iki pats senatvės. Gal kartais ir nelemta to namo statytis. Tačiau jei manote, kad lemta – pasiruoškite tam ir morališkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *