Nauji metai – laikas pagaliau išmokti gaminti

Posted on

Nauji metai jau čia pat. Kartu su jais dažniausiai atkeliauja ir milžiniškas sąrašas iš pažadų sau, tikslų ir siekių. Dažnai tas sąrašas išlieka kone nepaliestas visus metus. Kad taip nenutiktų ir šįmet, pamėgink jį pradėti įgyvendinti jau dabar. Jei seniai svajojai išmokti gerai gaminti, padės ir nauji puodų rinkiniai, ir specialios pamokėlės. Pateikiame kelis patarimus, ko imtis.

 

Pirmiausia – konkretus tikslas

 

Gaminti galima labai daug ką. Juk vienos esam tikros smaližės, nespėjančios pagaminti saldumynų, nes suvalgančios tešlą pačios. Kitos dievina mėsinius patiekalus – viską nuo mėsainių iki paprasčiausių kotletų. Trečios tesvajoja apie užkandžius: traškučius, užtepėles, padažus ir panašiai. Taigi, bus lengviau, jei pirmiausia sugalvosi, ko konkrečiai nori. Gal sausainių kepimo paslaptis jau įminei, bet nekyla rankos imtis mėsos? O gal atvirkščiai? Žinodama, ko nori, lengviau viską susiplanuosi.

 

Sunkioji virtuvės artilerija

 

Jei nori išmokti gerai gaminti, tam neretai būtina specifinė įranga. Žinoma, išsiversti gali ir be jos – juk, pavyzdžiui, pastatomi plakikliai dabar yra tiesiog madingi. Tačiau šį tą turėti labai verta. Vienas tokių daiktų – keli kokybiškų, labai patvarių, gerai šilumą išsaugančių puodų rinkiniai.

 

Taip pat reikia ir įvairių dubenėlių – patikėk, jų per daug, atrodo, tiesiog nebūna. Pravers ir rankinis plakiklis (toks, kuriuo tavo mama plakdavo omletą), matavimo šaukštai. Reikėti gali ir geros keptuvės, dailių indų – juk iš jų ir valgosi skaniau.

 

Receptų šūsnis

 

Turiu įtarimą, kad jau esi prisisaugojusi milijoną su trupučių receptų. Tikiu, kad jų yra visur – ir popieriniu formatu, ir kompiuteryje. Viskas gerai, jų tikrai gali reikėti. Visgi įvertink šį turtą kritiškai. Ar tai tiesiog geri receptai, ar tokie, pagal kuriuos vieną patiekalą gaminti 5 valandas? Kiek laiko turi? Ar receptai sudėtingi, ar pritaikyti pradedantiesiems? Visa tai lems sėkmę.

 

Pirmiausia atsirink lengviausius receptus. Įvertink, ar turi viską, ko reikia – ar lentynoje eilės jau laukia puodų rinkiniai, matavimo indeliai, maisto produktai? O gal neturi nieko? Tokius receptus atmesk. Žinoma, eilinių idėjų nesirink – bus tiesiog neįdomu, nemotyvuosi savęs. Taigi, šiokie tokie iššūkiai – tikrai reikalingi. Kai įveiksi juos, jau galėsi imtis rimtesnių.

 

Tai – pagrindiniai dalykai, kurių reikia norint išmokti gerai gaminti. Žinoma, svarbūs ir kiti dalykai – nieko nenuveiksi be laisvo laiko ir vargu, ar pradėdama nuo pat pradžių neturėsi nieko pirkti. Taigi, neskubėk, viską apgalvok, susidaryk planą ir svarbiausia – nuosekliai jo laikykis. Pradžia sunki, tačiau šio mokslo vaisia išties gardūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *