Nepamirškite profilaktiškai tikrinti kuro purkštukų

Posted on

Kiekvienas automobilio vairuotojas tikisi sklandžiai bei saugiai važinėtis savo transporto priemone. Tiesa, net ir smulkūs gedimai, tokie kaip kuro purkštukų veiklos sutrikimai, gali pakenkti variklio darbą ir signalizuot, jog reikalingas remontas. Šių purkštukų svarbiausia funkcija yra tiekti varikliui degalus. Bloga jų veikla gali sugadinti patį variklį ir atsirasti kitų problemų automobilio sistemoje. Taigi, kada reiktų sunerimti ir atlikti kuro patikrą? 

Jeigu pastebėjote, kad padidėjo kuro sąnaudos

Vienas iš signalų, kuris praneša, jog turite problemų su kuro purkštukais, tai kuro sąnaudų padidėjimas. Šio tipo purkštukai yra tiek dyzeliniuose, tiek benzininiuose transporto priemonėse. Jei jie yra pažeisti, pavyzdžiui, užsikimšę, tai sutrikdo kuro tiekimą į variklį. Tokiu atveju, automobilių servisas „Šalvis“ jau rekomenduoja pagalvoti, jog yra būtinas purkštukų remontas. Dėl šios priežasties padidėja degalų kiekio poreikis.

Sunkiai vedasi automobilis

Kitas požymis yra tas, kad sutrikus purkštukų veiklai jums sunkiai vesis automobilis. Jei esate įsitikinę, kad įpylėte degalų ir neabejojate, kad negali būti kitų pažeidimų, dažniausiai tai atsitinka dėl tokio gedimo. Kadangi yra tiekiama nepakankamai degalų, nors ir užkūrę transporto priemonę galiausiai pajudėsite iš vietos, tai jums padaryti bus žymiai sunkiau nei įprastai. Tiesa, apie gedimą jums signalizuos ir prietaisų skydelyje užsidegęs simbolis „Patikrinkite variklį“.

Negana to, važiuojant pasireikš uždegimo pertrūkiai. Tokiu atveju kils keblumų greitinant automobilį ir susidarys pauzė. Tai jus taip pat įspėja, kad reikalingas purkštukų remontas, kadangi variklis gali perkaisti.

Jaučiate degalų kvapą

Neignoruokite ir atkreipkite dėmesį, jei automobilyje pajuntate degalų kvapą. Tai gali būti labai pavojinga jums ir sukelti pavojų net gyvybei.

Atvežę apžiūrėti automobilį galite būti tikri, kad specialistai kruopščiai apžiūrės problemą. Purkštukų remontas ir diagnostika pradedami nuo to, jog jie yra keičiami arba išvalomi ultragarso pagalba, taip pat atliekami ir kiti diagnostiniai darbai.

Saugokite save ir aplinkinius, pastebėję išvardintus požymius nedelskite ir važiuokite patikrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *