Pradėjau sportuoti. O kas toliau?

Posted on

Visi žino: sportas – sveikata. Visgi prisiversti tai daryti – be galo sunku, nebent tokį pomėgį turi iš prigimties. Aš, deja, ne iš tokių žmonių. Man sportas – tai būtinybė, nes matau, kaip bėgant metams silpstu ir jaučiuosi vis prasčiau. Taigi, sporto papildai ir įvairios programos pasidarė aktualios ir man. Kad tai lengva, pasakyti negaliu, tačiau tvirtinu: tai būtina.

 

Svarbiausia – pasirinkti veiklą

 

Visi nuolat man kalė į galvą, kad sportas gali būti malonus, jei tik pasirinksiu man patinkančią, įdomią sporto šaką. Ir tai buvo tiesa. Ilgainiui supratau, kad man tiesiog netinka ir nepatinka sportas, kur reikia daug ir aktyviai judėti. Nusiplukusi jokio malonumo tikrai nejaučiu.

 

Todėl man atradimu buvo visos pasyvesnės sporto šakos. Tai – ir joga, ir pilatesas, ir kalanetika. Jų metu pajaučiau, kad tikrai geriau jaučiuosi fiziškai ir psichologiškai. Sportuoju jau gerus pusę metų, ir vis dar neatsibodo. Žinoma, valia – kitas dalykas.

 

Pagalba – būtina

 

Kartais manoma, kad jei nepavyksta rezultatų pasiekti savaime, tai jau viskas. Iš tikrųjų pagalbos reikia, ir ji turi būti visokia. Pavyzdžiui, labai praverčia sporto papildai, net jei sportuojama negausiai. Tokie priedai padeda greičiau atgauti jėgas, stiprinti raumenis ir nestokoti geros nuotaikos net pervargus.

 

Žinoma, labai praverčia ir specialistų žinios. Pavyzdžiui, verta, jei tik įmanoma, turėti asmeninį trenerį ar tokį, kuris gali rasti pakankamai laiko padirbėti su kiekvienu grupės nariu. Man labai pasisekė, nes grupę sudaro vos 5 moterys. Kiekviena turime laiko pasikalbėti, pasidalinti įspūdžiais, atrasti daugiau sporto naudos.

 

Padėti gali netgi ir drabužiai. Niekad nebandykite sportuoti vilkėdamos džinsus ar laisvą megztinį. Tai baisiai nepatogu, ir tiesiog traumuositės. Jei naudojami sporto papildai, pasirūpinti verta ir gertuve. Ji bus patogi, sandari ir leis sportuoti dėl nieko nesukant galvos.

 

Sportas gali būti ne tik naudingas, bet ir malonus – tuo jau tikrai įsitikinau. O toliau – tai valios ugdymas, kad neatvirsčiau atgal į tinginę ir toliau nuosekliai vaikščiočiau į treniruotes. Gal tai ir nebus sunku – juk turiu geras koleges, aprangą ir esu prisipirkusi naudingų papildų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *