UŽUOLAIDŲ RŪŠYS: KURI JUMS TINKAMIAUSIA?

Posted on

Domuslumina.lt užuolaidos yra puikus butų, privačių namų, biurų atributas. Jos saugo patalpas nuo tiesioginių saulės spindulių, smalsių akių bei šalto oro, sklindančio pro langą. Tinkamai parinktas užuolaidų komplektas papuoš bet kurį kambarį, o interjerui suteiks jaukumo. Didelis, užuolaidoms skirtų audinių, jų tekstūrų, spalvų pasirinkimas leidžia realizuoti bet kokius dizaino sprendinius. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindines užuolaidų rūšis ir bandysime išsiaiškinti, kuri iš jų yra tinkamiausia Jūsų namų erdvei.

 

Užuolaidų rūšys

 

Užuolaidų komplektai yra klasifikuojami ne pagal vieną parametrą. Dažniausiai sutinkamos yra šios klasifikacijos:

 • pagal ilgį;
 • pagal pralaidumą saulės šviesai;
 • pagal medžiagiškumą.

 

Užuolaidų ilgis

 

Tinklalapyje siūlomos Domuslumina.lt užuolaidos paprastai būna šių ilgių:

 • iki palangės. Tokio ilgio užuolaidų komplektas tiks langams, kurie yra dažnai atidarinėjami. Toks užuolaidų ilgis labiausiai tinkamas virtuvės, vonios kambario ir mažiems langams.
 • iki grindų. Tokio ilgio užuolaidų komplektas būtinas dideliems langams (iki žemės), tačiau tai yra populiarus pasirinkimas ir mažesniesiems langams, kurie retai atidaromi.
 • ypač ilgų užuolaidų komplektas. Tokių užuolaidų komplektas paprastai toks ilgas, kad dalis audinio romantiškai „gula“ ant grindų. Šis pasirinkimas atrodys gražiai ir jaukiai Jūsų miegamajame, svetainėje.

 

Užuolaidų saulės šviesos pralaidumas

 

Kalbėdami apie užuolaidas, turime išsiaiškinti ir jų pralaidumą saulės šviesai:

 • skaidrios (dieninės). Šių užuolaidų komplektai paprastai būna pasiūti iš plono, peršviečiamo audinio. Šios siūlomos Domuslumina.lt užuolaidos, uždengdamos langus dienos metu, garantuoja Jums privatumą, tuo pačiu kambarį leisdamos apšviesti natūraliais saulės šviesai.
 • Pusiau peršviečiamos. Pro uždengtus langus toks užuolaidų komplektas įleidžia šiek tiek saulės šviesos į kambarį. Jos suteikia kur kas daugiau privatumo nei skaidrių (dieninių) užuolaidų tipas.
 • Neperšviečiamos. Šiomis užuolaidomis uždengus langus, jos saulės šviesos nepraleis visai arba praleis labai nedaug. Paprastai tokio tipo užuolaidų komplektai gaminami iš storesnių ir sunkesnių audinių, papildomai prisiūnant dar vieną medžiagos sluoksnį.

 

Užuolaidų medžiagiškumas

 

Kitas svarbus veiksnys, renkantis užuolaidas, yra medžiagos, iš kurių jos yra pasiūtos:

 • medvilnė. Tai bene populiariausias pasirinkimas. Užuolaidas pasiūtas iš medvilnės, lengva prižiūrėti, skalbti.
 • Lininių užuolaidų komplektas interjerui suteikia lengvumo. Tai nėra geriausias pasirinkimas aplinkoje, kurioje yra daug dulkių, nes šiurkšti lino audinio tekstūra gali veikti kaip magnetas dulkėms.
 • Ši medžiaga yra puikus pasirinkimas, jei ieškote kuo daugiau privatumo. Ji ne tik nepraleidžia saulės šviesos, skersvėjų, tačiau ir sumažina išorinį triukšmą, tačiau šį audinį yra sudėtinga valyti.
 • šilkas. Tai gražus ir prabangus audinys, todėl Jūsų interjerui suteiks ypatingą akcentą. Paprastai šilko valymui reikalinga profesionali pagalba, todėl prieš investuodami į šilkines užuolaidas, pagalvokite ir apie galimas valymo išlaidas.
 • sintetiniai audiniai. Paprastai tokių užuolaidų pasirinkimas kainuoja pigiau nei pasiūtų iš natūralaus pluošto audinių. Jas yra lengva valyti ir prižiūrėti.

 

Deja, nėra „auksinių“ taisyklių ar patarimų, kurių pagalba būtų galima išsirinkti užuolaidas. Jas reiktų pirkti atsižvelgiant į Jūsų namų erdvės interjero sprendimus ir norimą privatumo lygį, o kylant klausimams ar bet kokioms abejonėms, yra svarbu pasikonsultuoti su šią sritį išmanančiais specialistais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *